پرداخت 126میلیارد تومان به حساب شهرداری‏ ها و دهیاری ‏های استان

مدیرکل امور مالیاتی زنجان از پرداخت 126 میلیارد تومان به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل مالیات بر ارزش‌افزوده خبر داد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، رضوی، مدیرکل امور مالیاتی زنجان با بیان اینکه مبلغ 126میلیارد تومان به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استان در هفت ماه نخست سال جاری واریز شده است، افزود: از این میزان مبلغ 53 میلیارد تومان مربوط به شهرداریهای شهر زنجان بوده و مابقی به حساب شهرداریها و دهیاری های سایر مناطق استان واریز شده است.
رضوی با تقدیر از مشارکت مودیان در پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده، گفت: این نوع مالیات مصداق واقعی عدالت مالیاتی است که هیچ باری بر دوش تولیدکننده نمی‌گذارد و مصرف‌کنندگان با توجه به میزان مصرفشان، مالیات پرداخت می‌کنند، ضمن آنکه حدود یک‌سوم آن خرج عمران و آبادانی شهرها تا دورترین نقاط محروم استان می‌شود و به عبارتی باعث توسعه متوازن می‌گردد.
وی در ادامه گفت: اطلاع‌رسانی صحیح و بهنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات، موجب همکاری و مشارکت بیشتر مردم شده است.
مدیر کل امور مالیاتی زنجان در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که اخذ مالیات به‌ وسیله دولت در راستای ساختن فردایی بهتر برای شهروندان و فرزندانشان است، تمایل و رغبت ایشان برای پرداخت مالیات بیشتر می‌شود که در این راستا لازم است تمام ارگان‌ها و نهادهای اجرایی استان با امور مالیاتی همراه شوند.

منبع: سازمان امور مالیاتی کشور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *